Garfield ve filmu

Původní název: Garfield: The movie

Režie: Peter Hewitt

Scénář: Joel Cohen

Délka: 77 minut

Země: USA

Rok: 2004

Hrají v českém znění: Vladimír Čech, DAVID PRACHAŘ, Jiří Plachý, Hana Mařasová, Libor Hruška, Zbyšek Pantůček, Vladimír Brabec a další ....

Info: Hlavním hrdinou je v nich tlustý, mrzutý, líný a permanentně nenažraný kocour Garfield, ztěžka se valící snůška nejrůznějších nectností, v nichž se ovšem okamžitě pozná každý druhý z nás.

Jelikož ale děj Garfieldových příběhů bývá zhuštěn do pár políček a jejich půvab spočívá především v nenapodobitelně cynických komentářích kocoura, většina jeho fanoušků pohlížela na snahu filmařů s očekáváním nejhoršího. Režisér Petr Hewitt (Pidilidi) nicméně problém mazaně obešel a natočil nekomplikovanou zábavu pro celou rodinu, která má s předlohou společnou jen velmi hrubou základní charakteristiku svých hrdinů.

Děj snímku není nikterak složitý: Garfieldův neprůbojný majitel Jon (Breckin Meyer) si pořídí roztomilého psíka Odieho a ten se později záhadně ztratí. Jon spolu s krásnou veterinářkou Liz (Jennifer Love Hewitová) rozjedou zoufalou pátrací akci, na rozdíl od Garfielda ale netuší, že šikovného pejska unesl slizký televizní komik Happy Chapman (Stephen Tobolowsky), který prostřednictvím Oddieho hodlá oživit svou upadající kariéru. V Garfieldovi, který v nesnesitelně dovádivém chlupáči nejprve viděl pouze nepříjemného vetřelce, se hne svědomí a nakonec s krajní nechutí a obrovským brbláním zahájí grandiózní záchrannou misi.

Lidské postavy nejsou ve filmu příliš důležité a jejich představitelé se s tím zdají být plně srozuměni - bezchybně zvládají svou úlohu a zbytečně nepřekážejí digitálním ani skutečným zvířátkům, která mají evidentní prim jak v roli hybatele děje, tak zdroje zábavy.